PGA Tour to najlepsze turnieje golfowe

Każda dyscyplina sportowa ma rozgrywki, które zrzeszają najlepsze drużyny i najlepszych zawodników. Piłka nożna ma swoją Ligę Mistrzów, która wyłania ekipy o największym futbolowym potencjale na Starym Kontynencie. Tak jednak naprawdę drużyna, która wygra Ligę Mistrzów jest też zespołem najlepszym na świecie, o czym warto pamiętać, ponieważ w innych zakątkach globu mało kto może się jej przeciwstawić.W golfie też mamy taką Ligę Mistrzów. Są to rozgrywki PGA Tour.

Continue reading „PGA Tour to najlepsze turnieje golfowe”

NHL to profesjonalna liga hokeja na lodzie

Polacy są narodem, który generalnie interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi. Przeważnie jest tak, iż większość z nas śledzi zmagania ulubionych zawodników czy drużyn, a samemu raczej nie bierze się za uprawianie żadnej z dyscyplin. To też jednak zmienia się na korzyść, co niewątpliwie jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Jakie są jednak najważniejsze i najpopularniejsze dyscypliny w naszym kraju?

Continue reading „NHL to profesjonalna liga hokeja na lodzie”

Jakie są najważniejsze zasady gry w golfa?

Golf wielu osobom kojarzy się ze sportem, który jest wyłącznie uprawiany przez osoby bogate i niezwykle majętne. Niektórzy nawet twierdzą, że jest to sport tak zwanych wyższych sfer i elit, do których zwykli ludzie nie mają po prostu dostępu. Oczywiście uprawianie tej dyscypliny sportowej nie jest tanie i trzeba liczyć się z określonymi kosztami. Nie jest jednak tak tylko i wyłącznie w przypadku golfa.

Continue reading „Jakie są najważniejsze zasady gry w golfa?”

Sebastian Janikowski to jedyny Polak w NFL

Polscy kibice z uwagą śledzą wyczyny naszych sportowców poza granicami kraju. Kiedyś wszystkie oczy były skierowane na Adama Małysza, który królował na światowych skoczniach narciarskich. Dziś pałeczkę po nim przejął Kamil Stoch, a próbuje mu dorównywać również Piotr Żyła. W piłce nożnej wielkie sukcesy odnosi Robert Lewandowski, który w Borussi Dortmund zdobył dwa mistrzostwa Niemiec, został Królem Strzelców Bundesligi i strzelił cztery gole w jednym meczu słynnemu Realowi Madryt.

Continue reading „Sebastian Janikowski to jedyny Polak w NFL”