Pierwsze ubranka dla niemowląt – jakie wybrać?

Ciąża, oczekiwanie narodzin dziecka oraz przyjście na świat malucha to wyjątkowy czas w życiu każdych rodziców. To także moment, w którym opiekunowie kompletują dziecięcą wyprawkę. Jednymi z jej najważniejszych elementów są dziecięce ubranka, które bezpośrednio otulają ciało noworodka i niemowlaka. Jakie ubrania dla niemowląt wybrać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Body niemowlęce kopertowe

Na pierwsze tygodnie, miesiące życia, doskonałym wyborem będą body niemowlęce tzw. kopertowe. To ubranka, które nie wymagają przekładnia przez wiotką, delikatną główkę dziecka. Jest to więc niezwykle komfortowe rozwiązanie, które pozwala na łatwe ubranie dziecka. Jak sama nazwa wskazuje, ubranka dla niemowląt nazywane kopertowymi, zapina się na zakładkę przy pomocy nap. Na pierwszą, zapięta warstwę zapina się kolejną, i w ten sposób dziecko ubrane jest wygodny strój.

Śpiochy i półśpiochy 

Ubranka dla niemowląt takie jak śpiochy czy półśpiochy to kolejny obowiązkowy element każdej dziecięcej szafy. Półśpiochy to swojego rodzaje spodnie, które posiadają także zabudowane stopy. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy zakładać niemowlakowi dodatkowych skarpet, które mogą obciskać nóżki dziecka bądź się zsuwać. Śpiochy, jak sama nazwa wskazuję, będą doskonałym wyborem do snu dla najmłodszych dzieci. Co więcej, śpiochy to także ulubione ubranie wielu rodziców na pierwsze miesiące życia dziecka. Nie krępują ruchów, dbają o doskonałe okrycie pleców. Do naszej dyspozycji oddano wiele, różnorodnych modeli, z długim rękawem, krótkim czy na ramiączkach, dzięki czemu śpiochy dziecięce będziemy mogli wybrać zarówno na najbardziej upalne, jak i chłodne dni. 

Pajacyki

Pajacyki to także niezwykle popularne ubranka dla malutkich dzieci. Są to ubranka jednoczęściowe, najczęściej z długim rękawem. Wraz ze wzrostem dziecka najczęściej zamieniane są na piżamy. Najkorzystniejsze są modele pajacyków, które są rozpinane na całej swojej długości. Takie rozwiązanie sprawia, że z łatwością będziemy mogli ubrać w nie naszą pociechę.

Kaftaniki

Kaftaniki to ubranka dla niemowląt, które wykorzystywane są od wielu długich pokoleń do ubioru każdego, małego dziecka. Są to rozpinane koszulki, chociaż przez wielu mylone są z rozpinanymi sweterkami. Ich cechą charakterystyczną jest długi rękaw oraz praktyczne rozpięcie w przedniej części. Rodzaj zapinania może być niezwykle różnorodny. Do naszej dyspozycji oddano wiązanie, napy, bądź klasyczne guziczki. To odzież, która może stanowić samodzielnie ubranko, jak również może być zakładana na body bądź inne dziecięce ubrania.

Ubranka niemowlęce – na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odzieży dla malucha?

Oprócz tego, że powinniśmy wybrać właściwe modele ubranek dla dzieci, warto także zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Ciało dziecka jest szczególnie wrażliwe, skłonne do podrażnień, przegrzania czy pojawiania się potówek. To sprawia, że jakość ubranek jest kwestią priorytetową. Powinny one być wykonane z przewiewnych, oddychających materiałów, takich jak np. bawełna. Szczególną uwagę powinniśmy także poświęcić na dekoracje naniesione na ubranka niemowlęce. Naszycia nie powinny być ostre, jak również nie powinny posiadać elementów, które mogą odpaść i zostać włożone do buzi przez małe, sprytne rączki naszej pociechy. To może stworzyć bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia malucha. 

Pojawienie się na świecie dziecka to niejednokrotnie wywrócenie całego ładu i porządku naszego życia. Co więcej, jeśli rozwój naszego malca, czy jego zdrowie wymaga pomocy lekarzy i specjalistów, niepokój rodziców znacznie wzrasta. Warto więc zadbać o wybór ubranek dla niemowląt, które będą doskonale chronić skórę naszego dziecka przed wszelkimi podrażnieniami. Co więcej, właściwe modele ubranek ułatwią codzienną pielęgnację, przez co ubieranie dziecka stanie się jedną z najprzyjemniejszych czynności dnia. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się z doskonałego wyboru przez długi czas.