Zakładamy firmę u siebie

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Jest to zjawisko wręcz pożądane. Ponieważ mamy od lat gospodarkę wolnorynkową wskazane jest, aby to obywatele brali los w swoje ręce. Prowadzenie firmy w Polsce to coś czego już podjęło się wiele osób. Założenie własnej działalności gospodarczej może być źródłem niemałej satysfakcji, ale wiąże się też z pewnym ryzykiem. A jakie wyzwania stoją przed kimś kto zdecyduje się na prowadzenie firmy w Polsce. Gdzie się musi rozliczać, rejestrować i czego może oczekiwać.

Polskie społeczeństwo generalnie jest kreatywne i przedsiębiorcze. A to plus.

Choć ktoś kto decyduje się na prowadzenie firmy w Polsce musi liczyć się z pewnymi rzeczami. Pewnym problemem są u nas przepisy. Ciągle się zmieniają i są generalnie mało czytelne. Dobrze mieć wśród znajomych kogoś, kto się orientuje w przepisach. I nie należy kierować się zasadą robiłem tak kilka lat temu i było dobrze. Jeśli decydujesz się na prowadzenie firmy w Polsce musisz zawsze przed założeniem nowej zapoznać się z przepisami. To nic, że prowadziłeś firmę kiedyś tam i było tak, jak robiłeś. Teraz będzie inaczej. Na pewno.

Na jakie jeszcze przeszkody może natrafić ktoś, kto decyduje się na prowadzenie firmy w Polsce. Należy tutaj wspomnieć o naszym systemie podatkowym. Wprawdzie jest on upraszczana. Ale jeszcze daleko mu do ideału. Skomplikowany i mało efektywne. To jego główne mankamenty i przeszkody. Niestety, jeśli chodzi o procedury podatkowe i stabilność prawa Polska zajmuje miejsce 113 na 189 krajów.

Kolejne utrudnienie to biurokracja.

Niestety, jest ona duża. Średnio licząc, aby założyć firmę trzeba w ciągu 30 dni zmierzyć się aż z czterema procedurami. A poza tym wymagany jest spory wkład własny. Niestety, nie najłatwiej w Polsce założyć firmę.

Ale dla osób, które decydują się na prowadzenie firmy w Polsce dobra wiadomość. Branża e-commerce sprawnie się rozwija. Liczba e-sklepów stale rośnie. Transakcje w necie osiągają wartości rzędu miliardów złotówek. A coraz więcej ludzi i firm decyduje się na dokonywanie transakcji poprzez internet. A jeśli założymy e-sklep to będziemy mogli handlować z całym światem. Będziemy mogli sprzedawać towary i usługi zarówno w Polsce, jak również w Wielkiej Brytanii, Ameryce i wielu innych państwach.

Wprawdzie prowadzenie firmy w Polsce nie jest zajęciem łatwym, ale są branże, które dobrze prosperują

. Mimo trudności natury formalno-prawnej, niejasności przepisów oraz innych utrudnień można się przebić i zaistnieć. Nie wszyscy są zatem skazani na pracę na etacie. Wprawdzie praca na etacie też ma swoje zalety. Jak kto woli. Ale ktoś musi te miejsca pracy tworzyć. Branża e-commerce w Polsce dynamicznie się rozwija. I nic nie wskazuje na zatrzymanie tendencji wzrostowej.

Ponadto prowadzenie firmy w Polsce może być źródłem niemałej satysfakcji. Mamy własną firmę i sami sobie jesteśmy szefem. To my decydujemy o kierunku jej rozwoju i podziwiamy, jak nasze dzieło rośnie z niczego. Ponadto mamy okazję świadczyć usługi w zakresie czegoś, co nas interesuje.

 

Dodaj komentarz