Gdzie jechać na urlop w Polsce?

W ostatnich kilku latach wiele osób rezygnuje z zagranicznych wczasów, na rzecz zwiedzania Polski. W naszym kraju istnieje wiele miejsc wartych zobaczenia – zarówno pod kątem dostępnych dla zwiedzających zabytków, jak i szlaków turystycznych w otoczeniu natury. Zastanawiając się, jakie miejsce na wypoczynek w Polsce wybrać, warto przeanalizować swoje indywidualne oczekiwania. Jakie są ciekawe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić?

Małopolska i Tatry – plan na urlop doskonały?

Tatry to niezwykle popularny kierunek urlopowy. Nic w tym dziwnego – jest to miejsce doceniane przez wszystkich turystów, którzy cenią sobie pobyt na łonie natury. Mnogość tatrzańskich szlaków sprawia, że miejsce to będzie doskonałe zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i zapalonych fanów górskich wędrówek. Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów czy Gubałówka, to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. Nie można też zapomnieć o Krupówkach, kupnie na pamiątkę oscypków i tradycyjnych, góralskich kapci. W Zakopanem warto też skosztować regionalnej kuchni przy akompaniamencie ludowej kapeli. 

Wycieczka do Krakowa to doskonały pomysł, który można połączyć z górskim urlopem. Jest to wyjątkowe miasto, które oferuje turystom wiele atrakcji. Przepiękny rynek główny, Bazylika Mariacka i Zamek Królewski na Wawelu to miejsca, które będą atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych turystów. Wiele osób decyduje się również na połączenie wyjazdu do Krakowa ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce. Dużym atutem jest możliwość przejścia trasą zwiedzania dostosowaną specjalnie dla dzieci. Fenomenalne widoki i atrakcyjne jeziora, gwarantują niezapomniane wrażenia. 

Morze Bałtyckie – jakie miejsca warto odwiedzić?

Wypoczynek w Polsce może być doskonałą okazją do oderwania się od zgiełku miasta. Choć rodziny z dziećmi najchętniej wybierają popularne nadmorskie miasteczka, można też zorganizować wakacje nad morzem, które pozwolą w pełni zrelaksować się na łonie natury. Niewielkie wsie, które posiadają jedynie kilkudziesięciu stałych mieszkańców, są oazą spokoju dla osób szukających odpoczynku. Warto odwiedzić Poddąbie, Pustkowo czy Kopalino. 

Planując spokojny urlop, warto zorganizować chociaż kilka wycieczek w turystyczne miejsca. Wyjście do restauracji czy zwiedzanie latarni morskiej z pewnością uatrakcyjni wyjazd. Wypoczynek w Polsce nad morzem, nie musi oznaczać jedynie tłumów i obfitujących w zgiełk deptaków. Najważniejszy jest jednak wybór położonej na uboczu bazy noclegowej. 

Alternatywa dla wakacji w Polsce – gdzie warto pojechać?

Decydując się jednak na wyjazd za granicę, wybór odpowiedniego miejsca również może nie być najprostszy. W Europie istnieje wiele atrakcyjnych miejsc cieszących się powodzeniem. Co faktycznie warto zobaczyć? Gdzie pojechać, aby odpocząć? Wakacje nad Gardą – jeziorem położonym we Włoszech – mogą być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą zdecydować się pomiędzy wyjazdem nad morze i w góry. Kolor wody w tym zbiorniku przypomina oceaniczne głębiny, miasteczka położone wokół jeziora cechują się typowym, włoskim klimatem, a trasy widokowe pozwalają podziwiać przepiękne szczyty górskie. 

Lubianym kierunkiem wakacyjnym jest również Chorwacja. Poza najbardziej oczywistymi atrakcjami, warto przeznaczyć dzień na zwiedzanie Jezior Plitwickich. Lubianą atrakcją jest możliwość wybrania się tam w rejs lub skorzystania z przejażdżki pociągiem drogowym. Wielkie Wodospady i przepiękna Jaskinia Błękitna to doskonała okazja na spędzenie czasu w bliskości z naturą. 

O czym pamiętać, planując urlop w Polsce?

Gdzie na urlop w Polsce? Bez względu na wybrany kierunek, podstawą udanych wakacji jest wybór odpowiedniej bazy noclegowej. Warto zastanowić się nad preferowaną lokalizacją i planem ewentualnych wycieczek. Nocleg niedostosowany do potrzeb wczasowiczów może okazać się uciążliwy. Decydując się zwiedzić Tatry czy wybrzeże Morza Bałtyckiego, nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy. W zależności od wybranej lokalizacji – wygodne buty trekkingowe czy ulubiony strój kąpielowy to podstawa udanego urlopu.