Jak szybko nauczyć się języka francuskiego?

Jak szybko można nauczyć się francuskiego? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które zachwyciły się właśnie tym jednym z najbardziej melodyjnych języków na świecie. Na szczęście istnieje mnóstwo metod nauki, które pozwolą nam poznać francuski właściwie od podstaw.

Francuski krok po kroku?

Wbrew pozorom francuski może sprawiać Polakom sporo trudności, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynają swoją przygodę z tym pięknym językiem. Trudność może sprawiać gramatyka, pisownia i sama wymowa. Różnice pomiędzy niektórymi głoskami są właściwie niezauważalne dla polskiego ucha. Jednak nie oznacza to, że mamy się zniechęcać.  Przy odrobinie chęci i zapału pokonamy te przeszkody. Od czego warto zacząć? Na dobry początek warto wybrać się do szkoły językowej, która oferuje pierwszą, próbną lekcję języka francuskiego. W tym czasie będziemy mogli się przekonać na własnej skórze czy akurat ten język obcy jest dla nas najbardziej odpowiedni.

Czy można i jak szybko nauczyć się języka francuskiego na własną rękę? To pytanie również można bardzo często znaleźć w internecie. W zasadzie bez większego problemu możemy znaleźć książki czy aplikacje na telefon, które znacznie ułatwią nam poznawanie zawiłości tego języka. Jednak ta metoda nauki ma jedną, podstawową wadę. Sami nie jesteśmy w stanie wyłapać błędów, które popełniamy. Nikt nie poprawia naszej wymowy. A to w przyszłości może stać się sporym problemem. Dlatego zdecydowanie warto zapisać się na kurs językowy dla początkujących. Wybierzmy szkołę, która cieszy się renomą, a nauczyciele mają spore doświadczenie w nauczaniu francuskiego.

Nauka francuskiego – i co dalej?

Znasz już podstawy i zastanawiasz się jak szybko nauczyć się języka francuskiego, żeby w miarę swobodnie się komunikować? W takim przypadku nawet najlepszy kurs językowy po prostu nie wystarczy. Do swojej codziennej rutyny musimy włączyć inne metody nauki. A zatem powinniśmy mieć jak najwięcej kontaktu z językiem francuskim każdego dnia. Na szczęście dzięki dostępowi do internetu jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem. W sieci znajdziemy mnóstwo darmowych materiałów do nauki języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania.

Możemy też oglądać francuskie filmy, słuchać francuskich piosenek czy czytać teksty po francusku.  Jeżeli nasza znajomość języka jest jeszcze zbyt mała, żeby zrozumieć dialogi w filmie dla dorosłych, to możemy postawić na bajki. Po pierwsze w tego typu produkcjach używa się dość prostego słownictwa. Do tego wszystkie dialogi wygłaszane są zdecydowanie wolniej, niż ma to miejsce w przypadku filmów dla starszych widzów. Oglądając bajki dla dzieci, możemy przyswoić sporo podstawowego słownictwa, dodatkowo osłuchujemy się z prawidłową wymową francuskich słówek.

A może tak porozmawiać z przyjacielem?

Nic tak nie wpływa pozytywnie na znajomość języka obcego, jak regularne konwersacje z native speakerami. Żeby porozmawiać z taką osobą, wcale nie musimy wybrać się na wycieczkę do Francji. W internecie znajdziemy mnóstwo grup, w których można spotkać osoby, które oferują naukę swojego języka ojczystego za darmo lub jako wymiana za naukę innego języka obcego. Jeśli wolimy rozmowy na żywo to nic straconego. W Polsce mieszka sporo osób, dla których francuski jest językiem ojczystym. Chociaż niekoniecznie są oni Francuzami. Przecież jeszcze niedawno Francja miała całkiem dużo posiadłości kolonialnych. Większość tych krajów uzyskało już niepodległość, jednak ich mieszkańcy nadal doskonale znają francuski. W wielu tych krajach język ten ma status języka urzędowego.

A zatem istnieje mnóstwo różnych możliwości, żeby nauczyć się języka francuskiego. Na początku musimy jednak zdecydować się na lekcje z profesjonalistą. Do wyboru mamy najczęściej dwie opcje. Zajęcia grupowe bądź indywidualne lekcje sam na sam z nauczycielem. Która z nich będzie dla nas bardziej odpowiednia, to już zależy od naszych indywidualnych upodobań. Na stronie https://metropolitanschool.pl/kursy-jezykowe-opole/kurs-jezyka-francuskiego/ znajdziemy kursy języka francuskiego na każdy poziomie, prowadzone w różnych formach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.