Jak stworzyć designerską kuchnię?

Projektując własne wnętrza często szukamy pomysłów na stworzenie w mieszkaniu wyjątkowej atmosfery. Dobrze dobrane dodatki oraz funkcjonalne meble dodadzą każdemu pomieszczeniu oryginalności oraz pozwolą cieszyć się wystrojem podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jak zaprojektować designerską kuchnię?

Odpowiednie oświetlenie

Odpowiednie wyposażenie wnętrz mieszkania, w tym kuchni czy jadalni, powinniśmy rozpocząć od doboru właściwego oświetlenia. Projektując oświetlenie kuchni należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i funkcjonalności. Na rynku akcesoriów do kuchni i jadalni znajdziemy efektowne lampy oraz punkty świetlne, które pozwolą na wygodne korzystanie z pomieszczenia. Chcąc uzyskać efekt designerskiego wnętrza warto wydzielić za pomocą odpowiedniego oświetlenia strefy w kuchni, odpowiedzialne za różne funkcje. Tym samym w kuchni powinno pojawić się oświetlenie centralne, zadaniowe oraz dekoracyjne. Lampa oświetlająca stół powinna mieć kształt, dopasowany do kształtu stołu, aby oświetlać całą jego powierzchnię. Obecnie modne są lampy składające się z ozdobnych, dużych żarówek, przypominające oświetlenie stosowane w loftach.

Stół i krzesła

Stół jest centralnym punktem każdej kuchni i jadalni. Designerskie stoły oraz krzesła stanowią nie lada gratkę dla, poszukujących pomysłów, fanatyków modnych mebli. Dostępne w sklepach modele często inspirowane są projektami znanych i cenionych na całym świecie twórców trendów. Nowoczesnym i nietuzinkowym połączeniem, wciąż zyskującym popularność, jest łączenie drewna z metalem. Ciekawym materiałem na stół do kuchni jest również szkło, które dzięki swojej fakturze, nigdy nie przestanie być modne. Coraz więcej dostępnych w sklepach designerskich mebli tworzonych jest jednak z drewna, które dzięki swojej naturalności oraz ciepłym odcieniom, pasuje niemal do każdego wnętrza.

Designerskie AGD

Przestrzeń kuchenna powinna zostać podzielona na strefy robocze, które dzięki zastosowaniu funkcjonalnego podziału, stwarzają komfortowe warunki do pracy. Wyposażenie wnętrza kuchni nowoczesnymi sprzętami AGD, pozwala dodatkowo zwiększyć przyjemność korzystania z przestrzeni kuchennej. Pisząc o nowoczesnych sprzętach AGD nie sposób nie wspomnieć o kompaktowych urządzeniach, które łączą w sobie funkcje piekarnika, mikrofali i i gotowania na parze. Co więcej, w sklepach dostępne są ozdobne okapy, które nie tylko oczyszczają powietrze z dymu i zapachów, ale i stanowią dekorację kuchni. Zabudowane lodówki odchodzą w niepamięć, obecnie dostępne na rynku chłodziarko-zamrażarki, posiadające reprezentatywne fronty, chętnie stosowane są jako urządzenia wolnostojące.

Dodatki

Tworząc modne wnętrze nie można zapomnieć o dodatkach, które dopełniają całego wizerunku kuchni. Warto zatem wyposażyć kuchnię w efektowne doniczki z ziołami, zegar naścienny, czy eleganckie przybory kuchenne. Warto pomyśleć również nad zastawą stołową, która powinna pasować do reszty elementów wyposażenia wnętrza, zarówno kolorystycznie jak i zastosowaną fakturą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na Designforhome.pl

Dodaj komentarz