Jak oglądać TV na telefonie?

Telewizja w telefonie to rozwiązanie bardzo praktyczne, gdyż bez względu gdzie się w danym momencie znajduje właściciel telefonu, ma dostęp do transmisji telewizyjnych. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, poszerzając zakres wiadomości w tym temacie. 

W jaki sposób oglądać TV na telefonie? 

Warto wiedzieć, że każdy użytkownik ma dwie możliwości na to jak oglądać telewizję na telefonie, może albo śledzić kanały w trybie rzeczywistym, bądź też przeglądać materiały za pośrednictwem serwisu VOD. Użytkownik telefonu może oglądać kanały w trybie rzeczywistym, które są udostępniane w tradycyjnej telewizji. Warto zasygnalizować, że część tych programów jest możliwych do oglądania całkowicie za darmo. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu z Androidem, bądź też systemu iOS, uzyskujesz tym samym możliwość przeglądania tych treści. Wystarczy, że dokonasz rejestracji na stronie serwisu streamingowego, zalogujesz się na swoje konto dzięki apce bądź przeglądarce, teraz możesz już włączyć kanał, który jest dla Ciebie szczególnie ciekawy. 

Czym jest VOD?

Drugim sposobem na oglądanie telewizji na telefonie jest tzw. VOD, czyli 'video na życzenie’. Sposobem na to jak oglądać TV na telefonie na zasadach VOD jest odtwarzanie materiałów, za które płacisz, a które to znajdują się w bazie konkretnej, interesującej Cię platformy. Jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że to Ty decydujesz kiedy chcesz obejrzeć dane materiały, nie musisz dopasować się do obowiązującej ramówki oraz nie musisz się obawiać, że coś wartościowego Ciebie ominie. Serwisy VOD oferują często dodatkowe rozwiązania, będą to:

  • zmienianie rozdzielczości video;
  • możliwość wyboru lektora bądź wersji językowej, co sprawia, że możesz oglądać dane produkcje z gośćmi zagranicznymi, którzy mogą nie rozumieć j. polskiego;
  • możliwość śledzenia filmów na kilku urządzeniach jednocześnie;
  • możliwość kontynuowania oglądania od momentu zatrzymania, tak więc nie musisz obawiać się, że nie dokończysz transmisji;
  • możliwość współdzielenia konta ze znajomymi oraz z członkami rodziny;
  • możliwość pobrania materiałów na telefon, tak by móc śledzić je w trybie offline;

W przypadku VOD również sprawa jest prosta. Wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu, może to być np. Player.pl, następnie należy dokonać wykupienia subskrybcji, kolejnym krokiem będzie zalogowanie na swoje konto z poziomu przeglądarki bądź też strony WWW. Sprawę ułatwi Ci wyszukiwarka, która pomoże odnaleźć materiały o tematyce, która jest Ci szczególnie bliska. Serwisy typu Player.pl umożliwiają też szereg funkcji, m.in. związane są one z ustawieniami rozdzielczości. 

W jaki sposób oglądać telewizję na smartfonie? 

Obecnie technologia poszła na tyle do przodu, że użytkownik może śledzić telewizję na iPhone, na urządzeniach z systemem Android, również na komputerze, laptopie. Sytuacja ta znacznie upraszcza sprawę wszystkim telemaniakom, którzy chcą mieć możliwość oglądania ulubionych programów, bez względu na to w którym miejscu w danej chwili przebywają. Zachodzi pytanie jak działa darmowa telewizja w telefonie? W sieci znajduje się szereg rozwiązań, w jaki sposób oglądać ulubione produkcje na smartfonie bezpłatnie, z pewnością warto wykorzystać oficjalne aplikacje, posiadacze smartfonu z Androidem powinni siegnąć po Videostar TV. Aplikacja umożliwia śledzenie wielu polskich kanałów m.in. TVP, Polsat, TVN, TV Puls. Apkę Videostar można pobrać za pośrednictwem Sklepu Play. Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie apki Kodu oraz dostosowanie wtyczki Weeb TV. Yoy.tv to kolejne rozwiązanie, które umożliwia oglądanie TV całkiem bezpłatnie. Przeglądarka Puffin jest bardzo dobra, by za jej pośrednictwem śledzić Yoy.tv. Puffin jest o tyle dobrą przeglądarką, że obsługuje Flash. Aplikacja Polska TV będzie świetnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy chcieliby mieć dostęp do większej liczby kanałów, co ważne pozwala ona nawet na to, by śledzić za jej pośrednictwem stację HBO. Co ważne, korzystanie z Polska TV jest intuicyjne, apkę tę można pobrać ze Sklepu Play.