Projektowanie i zakładanie ogrodów – podstawowe informacje

Właściciele domów z ogrodami stoją przed ogromną szansą. Jeżeli właściwie zadbamy o posiadany kawałek zieleni, możemy stworzyć przepiękne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. Nie jest to jednak prostym zadaniem. Zakładanie ogrodów, a następnie ich pielęgnacja wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale również doświadczenia i umiejętności. Musimy naprawdę porządnie się przygotować do tego zadania, jeśli zależy nam na posiadaniu pięknego ogrodu. Aby zyskać pojęcie, jak wygląda typowy proces projektowania i zakładania ogrodów, warto zajrzeć na taką stronę jak na przykład zielone-studio.pl. Znajdziemy na niej wiele informacji na temat rozmaitych sposobów zagospodarowania terenów zielonych. Jeżeli mieszkamy w Poznaniu lub jego najbliższych okolicach, warto rozważyć skorzystanie z usług właśnie tej firmy. Zaoszczędzimy w ten sposób dużo czasu i energii, mając przy tym pewność, że ogród stworzony przez specjalistów będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania.

Jak wygląda projektowanie ogrodu w wykonaniu doświadczonej firmy?

Konieczne jest przygotowanie projektu, który uwzględni wszystkie istotne informacje. Chodzi mianowicie o przyjęty budżet, wielkość ogrodu oraz rodzaj wyposażenia proponowanego przez klienta. Zanim fachowcy z firmy zaczną projektowanie ogrodu, odbędą długą rozmowę ze swoim klientem, która pozwoli w pełni poznać jego oczekiwania względem powstającego ogrodu. Dzięki ich znajomości możliwe jest uwzględnienie instalacji dodatkowych elementów w projekcie. Może to być dodatkowe oświetlenie ogrodu lub system automatycznego podlewania. Są to niezwykle przydatne rozwiązania dla osób, które dysponują wystarczającym budżetem.

W przypadku projektowania ogrodów cennik jest uzależniony od tego, jakie prace trzeba będzie wykonać w ramach zakładania danego ogrodu. Jeżeli zależy nam na ogromnym i elegancko prezentującym się kawałku zieleni, musimy być przygotowani na stosunkowo większe koszty. Nie należy się jednak obawiać, ponieważ korzystając z usług firmy Zielone Studio, mamy gwarancję, że otrzymamy to, za co zapłaciliśmy. W razie potrzeby, jej pracownicy przyjadą do nas, aby przeprowadzić niezbędne naprawy w ramach udzielonej gwarancji.

W trakcie konsultacji z klientem ustalane jest także rozmieszczenie roślin i wytyczenie ścieżek i granic trawników. Uwzględniane są także wszelkie elementy dekoracyjne. Firma ta, posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów w Poznaniu i jego okolicach. Bez problemu poradzą sobie zarówno z typowymi ogrodami przydomowymi, jak i terenami zielonymi w ośrodkach użyteczności publicznej. Z ich pomocą możliwe jest zaprojektowanie naprawdę niesamowicie wyglądającej przestrzeni. Z uwagi na swoje ogromne doświadczenie, będą w stanie zaproponować nam rozmaite rozwiązania, które pozytywnie wpłyną na walory estetyczne naszego skrawka zieleni. Zanim eksperci z firmy przejdą do zakładania ogrodu, zaprezentują swojemu klientowi jego wizualizację. Jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to od razu rozpoczną oni dalsze prace.

Jakie działania składają się na proces zakładania ogrodu?

Na samym początku należy przeprowadzić wszelkie konieczne roboty ziemne, obejmujące przede wszystkim dokładne wysprzątanie terenu ogrodu. Wszystkie niepotrzebne elementy zostaną usunięte, zanim nastąpi przejście do przeprowadzania potrzebnych instalacji. Powierzchnia zostanie wyrównana i w razie potrzeby poprawiona zostanie jakość gleby. Chodzi o to, aby posadzone później rośliny bez żadnych problemów rosły w naszym ogrodzie.

Zanim jednak będzie można rozpocząć sadzenie roślin, konieczne jest przekopanie ziemi oraz ułożenie wszelkich ścieżek ogrodowych. W tym celu używa się takich materiałów jak na przykład kostki brukowe. Po zakończeniu wszystkich tych prac nasz ogród jest gotowy na sadzenie roślin. Ich wybór zależy przede wszystkim od warunków, które w nim panują. Dobierane są takie gatunki, aby pasowały do stylu, w którym urządzamy nasz ogród. Następnym krokiem jest obsadzenie krzewów, drzew oraz żywopłotów. Potem montowana jest tak zwana mała architektura. Chodzi o wszelkie tarasy lub altanki ogrodowe. Dopiero na samym końcu umieszcza się elementy czysto dekoracyjne, takie jak strumienie bądź oczka wodne.

Jak widać, proces zakładania ogrodu jest czasochłonny i wymaga od nas właściwej wiedzy i umiejętności. Samodzielne zabranie się za takie zadanie jest niewskazane dla osób niedoświadczonych. Istnieje zbyt wielkie ryzyko popełnienia błędów, które negatywnie wpłyną na wygląd naszego ogrodu. Najlepiej zdać się na pomoc specjalistów z takiej firmy jak Zielone Studio.

Dodaj komentarz