Jaka biżuteria dla dziewczynki?

Niemalże każda dziewczynka marzy o pięknych naszyjnikach i pierścionkach, które sprawią, że poczuje się jak księżniczka. Wiele pragnie przebić uszy aby – tak jak mama czy też babcia – nosić piękne kolczyki. Taki drobiazg potrafi przynieść dziecku wiele radości i sprawić, że każdy dzień będzie wyjątkowy. 

Jaką biżuterię wybrać dla dziewczynki?

Biżuteria dziecięca nie powinna być dokładną kopią ozdób dla dorosłych. Wskazane są delikatne i subtelne kształty, które nie będą „przytłaczać” naturalnej dziecięcej urody. Przy wyborze biżuterii dla dziewczynki warto również zwrócić uwagę wielkość i jakość wykonania ozdób, bowiem długie kolczyki lub niedokładne zapięcia mogą zaplątać się we włosy lub ubranie, a nawet skaleczyć. Producenci dziecięcych ozdób dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom najmłodszych klientów. Warto przed zakupem zajrzeć na strony renomowanych producentów, takie jak chociażby https://parisbizuteria.pl/kategoria-produktu/bizuteria-dziecieca/, aby mieć pewność, że ozdoby, którymi obdarujemy nasze dziecko, są wyprodukowane specjalnie z myślą o nim, a więc dobre jakościowo i przede wszystkim bezpieczne. 

Wybierz srebro

Bezpieczeństwo to nie tylko solidność poszczególnych elementów ozdób, ale też jakość materiału, z jakiego zostały wykonane. Warto zatem rozważyć zakup biżuterii srebrnej nie tylko ze względu na jej trwałość ale również na fakt, że nie podrażnia ona skóry i nie alergizuje. Warunkiem jest jednak wysoka jakość materiału, z jakiego wykonano poszczególne ozdoby. Srebro próby 925 nie zawiera domieszek, które mogą być odpowiedzialne za reakcje alergiczne, takie jak zaczerwienienie skóry, pieczenie lub podrażnienie. Dzieje się tak, gdy decydujemy się na zakup ozdób z nieznanych źródeł lub z kruszcu niewiadomego pochodzenia. Srebrna biżuteria dla dziewczynki powinna być kupiona w sprawdzonych sklepach, które mogą pochwalić się wyrobami wykonanymi z materiału najwyższej jakości.

Biżuteria dla dziewczynki – pierścionki

Przy wyborze dziecięcej biżuterii warto postawić na kolor. Klasyczny srebrny pierścionek z jedną lub kilkoma cyrkoniami z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające dziecięce gusta, zwłaszcza jeśli ozdobny kamień będzie mienił się pięknym kolorem. Dziewczęcą rączkę ozdobi różowa lub granatowa cyrkonia, a także kamienie mieniące się wieloma odcieniami. Dzieci uwielbiają też pierścionki o niecodziennych kształtach oraz te zawierające elementy symboliczne takie jak chociażby nieśmiertelny i zawsze cieszący się zainteresowaniem symbol nieskończoności. 

Zawieszki i naszyjniki

Biżuteria dla dziewczynki będzie niekompletna bez pięknego naszyjnika. Największym dziecięcym zainteresowaniem od zawsze cieszą się ciekawe kształty przywieszek, wśród których pierwsze miejsce od dawna zajmują serduszka we wszystkich możliwych konfiguracjach: pełne, zaplatane, puste w środku, serduszka – kłódki lub serduszka ozdabiane cyrkoniami. Chyba każda mała dama będzie skakać z radości na widok delikatnego aniołka zawieszonego na delikatnym łańcuszku. Ciekawym pomysłem będzie dopasowanie przywieszki do zainteresowań dziecka. Wielbicielka zwierząt ucieszy się z przywieszki w kształcie motylka lub pieska, a mała piosenkarka z błyszczącej nutki.

Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się bransoletki, szczególnie te łączące ciekawe rozwiązania i różne materiały. Przykładem może tu być srebrny łańcuszek scalony ze sznurkiem lub bransoletka z delikatnymi kuleczkami przypominającymi perełki. Radość przyniosą również wszelkiego rodzaju kształty zwierząt i motywy kwiatów, zwłaszcza jeśli są ciekawe kolorystycznie. Zawsze możemy założyć dwie bransoletki. Tu wskazana jest odrobina szaleństwa. Możemy łączyć dowolne kolory i style – ważne, aby niosły ze sobą dziecięcą fantazję. 

Jaka biżuteria dla dziewczynki? Postaw na cały komplet!

Żadna kobieta, nie oprze się urokowi biżuterii tworzącej komplet. Zwłaszcza jeśli komplet jest niecodzienny i w zabawnych kształtach. Jednym z najlepszych wyborów przy zakupie biżuterii srebrnej dla dziewczynki będzie połączenie kolczyków i przywieszki. Kolorowe motylki, biedronki słoniki lub rybki ucieszą chyba każdą małą damę, a dla starsze dziewczynki znajdą radość otrzymując prezent z motywem roślinnym lub w eleganckich klasycznych kształtach ozdabianych cyrkoniami.