Jaki prezent na 30 urodziny?

Dla wielu osób obchodzenie 30-stych urodzin to niezwykła okazja do wyprawienia hucznej i niezapomnianej imprezy. Jaki prezent na trzydzieste urodziny będzie tym idealnym? Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym artykule.

Prezent militarny czy jest to dobra opcja dla jubilata?

To, co będziemy chcieli kupić komuś na jego 30-ste urodziny będzie zależne przede wszystkim od samego odbiorcy, jubilata. Ważne, żeby dobrany podarunek odpowiadał jego zainteresowaniom lub możliwościom. Ze spraw niematerialnych najlepszymi opcjami na prezent, jaki nasz kolega lub koleżanka miałby dostać na swoje 30-ste urodziny byłoby:

– prezent militarny – ta opcja z pewnością byłaby dobra dla wielu mężczyzn, lecz nie tylko. W tym przypadku nie mówimy oczywiście o zakupie profesjonalnego pistoletu lub karabinu maszynowego, gdyż na tego typu uzbrojenie, każdy je posiadający musi posiadać zgodę od odpowiednich organów bezpieczeństwa w Państwie. Jednakże bilet wstępu na cały dzień na paintball lub ASG, to już nie lada niespodzianka dla niejednego trzydziestolatka. Tego typu rozgrywka to kapitalny pomysł na wspólną grę zespołową, w której nie zabraknie adrenaliny, pewnego rodzaju niepewności i koncentracji, aż finalnie, olbrzymiej radości ze wspólnie odniesionego, zespołowego sukcesu. Używana w obu rozgrywkach broń jest bliźniaczo podobna do tej profesjonalnej, pneumatycznej, używanej w (niestety) ciągle trwających konfliktach zbrojnych na całym świecie. Różnicą jest fakt, że w ASG i Paintballu używa się kuli skonstruowanych na zasadzie mieszaniny sprężonego powietrza z dwutlenkiem węgla, a kulki zabierają farbę wymieszaną z żelatyną spożywczą. Dlatego też wypadek śmiertelny podczas takiego wypadu jest właściwie niemożliwy. Mogą natomiast wystąpić siniaki od kulek wystrzelonych z broni podczas walk dwóch drużyn.

– skok na bungee – dla wielu osób, posiadających lęk wysokości tego typu atrakcja byłaby niekoniecznie słuszna. Jednak dla osób, które nie mają problemu z powyższym lękiem będzie to niesamowita dawka pozytywnych emocji i adrenaliny. Ekskluzywny skok z wysokości, podczas którego widać najczęściej całą panoramę miasta, wydaje się idealną odpowiedzią na pytanie – jaki prezent na 30 urodziny dla kolegi byłby tym najbardziej adekwatnym.

Inne dobre możliwości na prezent na 30 urodziny

Jak dobrze wiemy, dla wielu osób, idealnym prezentem, jaki można wybrać na 30-ste urodziny, będą rzeczy materialne. Dla jednej osoby książka, dla innej płyta, dla innej bilet na wydarzenie sportowe lub kulturalne, będzie tym idealnym, który odbiorca zapamięta na długo. Z najnowszych wydawnictw literackich dobrymi pomysłami na prezent, jaki można wybrać dla trzydziestolatka, będą następujące tytuły:

– „Córka Prezydenta” – wydany przez Dom Wydawniczy Rebis, thriller autorstwa Billa Clintona i Jamesa Pattersona, według krytyków ma olbrzymie szanse już na start wejść do żelaznego kanonu i klasyki gatunku. Głównym bohaterem jest Matthew Keating, były prezydent Stanów Zjednoczonych i ex-komandos. Jego córka – Melania, zostaje porwana przez terrorystów. Keating będzie za wszelką cenę odzyskać swoje dziecko z rąk porywaczy, podejmując przy tym działania niezwykle ekstremalne, radykalne i niebezpieczne. Świetna, trzymająca w napięciu lektura!

– „Marek Cieślak. Rozliczenie” – wspomnienia byłego żużlowca i trenera polskiej reprezentacji „czarnego sportu”. W sposób nietuzinkowy i bezkompromisowy rozlicza się ze swoją przeszłością. Dodatkowo robi to z wyjątkowym poczuciem humoru i podczas czytania książki można niejednokrotnie się zaśmiać. Idealny prezent na 30-ste urodziny dla każdego fana żużlu i ogólnie, dla każdego sympatyka sportu i dobrego humoru!

– „Ze złości” – najnowsza powieść, autorstwa Katarzyny Bondy, będącej polską autorką bestsellerów w kategorii: kryminały. Jej nowa książka opowiada o kolejnych zmaganiach detektywa – Jakuba Sobieskiego. Zakłada on własną agencję detektywistyczną i jedną z jego pierwszych, ważnych spraw, w nowej pracy jest zabójstwo Mariusza Hussakowskiego, sprzed wielu lat. Jednakże, wokół całego procesu sądowego, po dzisiejsze czasy zostało niedokończonych wiele przesłanek, którymi zajmuje się główny bohater. Czy uda mu się wyjaśnić całą sprawę do końca?