Laserowe usuwanie owłosienia – jak pozbyć się zbędnego owłosienia?

Idealnie gładka skóra to marzenie bardzo wielu kobiet. Istnieje sporo sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia – zastosowanie pasty cukrowej, maszynki, depilatora czy drogeryjnych kremów do depilacji. Bardzo skutecznym sposobem na idealnie gładką skórę jest również laserowe usuwanie owłosienia. Toruń to miasto, gdzie znajdziesz świetnych specjalistów od tego rodzaju zabiegów.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg polegający na naświetlaniu danej partii ciała wiązką laserową. Światło lasera trafia do głębokich warstw skóry i uszkadza barwnik włosów zwany melaniną. W efekcie dochodzi do zniszczenia cebulek włosów. Aby depilacja przyniosła oczekiwane rezultaty, należy dopasować moc i czas naświetlania do danej osoby. Bardzo duże znaczenie ma stan skóry, kolor owłosienia i typ karnacji. Osoby o jasnej karnacji posiadające ciemne, grube włosy mogą liczyć na rewelacyjne efekty. Nieco trudniej jest uzyskać satysfakcjonujące rezultaty u osób z bardzo jasnym owłosieniem – rudym, blond czy siwym.

Laserowe usuwanie owłosienia (Toruń) – dlaczego warto?

Laserowe usuwanie owłosienia w Toruniu nie bez powodu cieszy się tak ogromną popularnością. Przede wszystkim doceniana jest jego trwałość. Po wykonaniu serii zabiegów można spodziewać się świetnych efektów, utrzymujących się przez dłuższy czas. Ponadto decydując się na laserową depilację, nie musisz obawiać się o podrażnienia i nadmierne przesuszenie skóry, jak w przypadku stosowania klasycznej maszynki. Możesz być pewien, że na Twojej skórze nie pojawią się krostki wywołane przez wrastanie włosków.

Dodatkowo laserowa depilacja jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Nie powoduje ona żadnych poważnych skutków ubocznych. Jedynie bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, ale to ustępuje po niedługim czasie. Ogromną zaletą laserowego usuwania owłosienia jest również oszczędność czasu. Decydując się na ten zabieg, nie musisz regularnie wykonywać czasochłonnej depilacji. Dodatkowo laser nie wywołuje tak silnego dyskomfortu, jak np. usuwanie owłosienia przy pomocy wosku.

Laserowe usuwanie owłosienia – przeciwwskazania

Mimo że laserowe usuwanie owłosienia to bezpieczny zabieg, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Depilacji laserowej nie mogą poddawać się osoby, które zmagają się z:

  • chorobami nowotworowymi,
  • łuszczycą,
  • bielactwem,
  • aktywnymi infekcjami skóry,
  • chorobami pęcherzowymi skóry.

Depilacja laserowa jest również zabroniona w przypadku ciąży oraz przyjmowania antybiotyków i preparatów zawierających składniki uczulające na światło. Na 2-3 tygodnie przed depilacją laserową nie należy stosować kosmetyków z retinolem oraz spożywać herbat z dziurawcem, nagietkiem i tych o działaniu odchudzającym. Należy również pamiętać, że na laserowe usuwanie owłosienia nie wolno przychodzić z opryszczką w miejscach planowanego zabiegu.

Szczegółowe informacje o przeciwwskazaniach do laserowego usuwania owłosienia w Toruniu uzyskasz od specjalistów wykonujących tego rodzaju zabiegi.