Obróbka skrawaniem – czym jest?

Obróbka skrawaniem to jedna z najczęściej wykorzystywanych technik pozwalających na nadanie przedmiotom wybranego kształtu i funkcjonalności. Metoda ta ma bardzo wiele zalet, dlatego skutecznie wypiera klasyczną obróbkę ręczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie jest obróbka skrawaniem, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Obróbka skrawaniem – co to jest?

Obróbka skrawaniem, nazywana również obróbką ubytkową, polega na usunięciu nadmiaru materiału przy pomocy ostrych narzędzi. Całym tym procesem steruje się przy pomocy nowoczesnej technologii komputerowej. Wyróżnia się różne rodzaje obróbki skrawaniem: toczenie, struganie, frezowanie, wiercenie, szlifowanie, gwintowanie i grawerowanie. Proces obróbki dzieli się na trzy etapy:

  • skrawanie wstępne – usunięcie wierzchniej warstwy obrabianego materiału. Potocznie etap ten nazywany jest skórowaniem bądź zdzieraniem.
  • Skrawanie kształtujące – nadanie obrabianemu przedmiotowi odpowiedniej formy.
  • Skrawanie wykańczające – nadanie przedmiotowi wybranych wymiarów i gładkości.

Jakie materiały można poddać obróbce skrawaniem?

Obróbce skrawaniem poddaje się różnorodne materiały, takie jak stal, nadstopy, żeliwo, stal nierdzewną, metale nieżelazne (miedź, mosiądz i aluminium) czy stale hartowane. Obróbka skrawaniem pozwala również na precyzyjne kształtowanie szkła, kamienia, tworzyw sztucznych i drewna.

Obróbka skrawaniem – zalety

Obróbka skrawaniem cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim wyróżnia się niezwykłą dokładnością, znacznie wyższą niż klasyczna obróbka ręczna. Ponadto pozwala na skrawanie nawet niewielkich przedmiotów, również tych o nieregularnych kształtach. Ogromną zaletą obróbki skrawaniem jest również fakt, iż umożliwia szybkie przeprowadzenie prac. Metoda ta jest znacznie bardziej efektywna niż obróbka ręczna.

Komu najlepiej zlecić obróbkę skrawaniem?

Zastanawiasz się, komu najlepiej zlecić obróbkę skrawaniem w Poznaniu? Najlepiej wybrać doświadczoną firmę, która doskonale zna się na swoim fachu i dysponuje odpowiednimi maszynami. Warto postawić na fachowców posiadających na swoim koncie wiele realizacji i cieszą się dobrymi opiniami klientów. Zanim zdecydujesz się na usługi danych specjalistów dokładnie zapoznaj się z ich ofertą i sprawdź, czy posiadają system zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2015. Stanowi on potwierdzenie wysokiej jakości usług dotyczących frezowania CNC.

Obróbka skrawaniem (Poznań) – cena

Ile kosztuje obróbka skrawaniem? Poznań to miasto, w którym znajdziesz fachowców wykonujących tę usługę w konkurencyjnej cenie! Jednak nie da się wskazać konkretnego kosztu obróbki skrawaniem, ponieważ jest on uzależniony od różnorodnych czynników m.in. typu obróbki i rodzaju przedmiotu poddawanego skrawaniu. Cena tej usługi ustalana jest indywidualnie z klientem. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę, skontaktuj się z firmą oferującą obróbkę skrawaniem, przedstaw swoje oczekiwania i potrzeby, i poproś specjalistów o przedstawienie cennika.