Jakie są najważniejsze zasady gry w golfa?

Golf wielu osobom kojarzy się ze sportem, który jest wyłącznie uprawiany przez osoby bogate i niezwykle majętne. Niektórzy nawet twierdzą, że jest to sport tak zwanych wyższych sfer i elit, do których zwykli ludzie nie mają po prostu dostępu. Oczywiście uprawianie tej dyscypliny sportowej nie jest tanie i trzeba liczyć się z określonymi kosztami. Nie jest jednak tak tylko i wyłącznie w przypadku golfa.

Coraz jednak więcej osób także w naszym kraju przekonuje się do tego sportu. W końcu zasady gry w golfa są bardzo ciekawe i interesujące. W naszym kraju jest coraz więcej pól golfowych, dlatego fanów tej dyscypliny sportowej przybywa z miesiąca na miesiąc. Aby nauczyć się grać w ten sport, trzeba dokładnie poznać zasady gry w golfa. Postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze z nich, aby pokazać, jak piękny i interesujący może być ten sport.

Generalnie zasady gry w golfa są przejrzyste i naprawdę ich zrozumienie nikomu nie sprawi trudności.

Chodzi o to, aby wbić piłeczkę – za pomocą specjalnego kija – do dziesięciocentymetrowego dołka, który jest wyraźnie oznaczony za pomocą chorągiewki. Gracz rozpoczyna swoją grę w miejscu tee (pozycja startowa) i właśnie z tej lokacji musi tak precyzyjnie uderzać, aby szybko wbić piłeczkę do dołka. Warto dodać, że zasady gry w golfa obejmują także różną normę uderzeń, które są przewidziane na jeden dołek. W związku z tym jeśli mamy do czynienia z PAR4, to gracz teoretycznie w czterech ruchach powinien uporać się z danym etapem rozgrywki. Jeśli zrobi to szybciej, tym lepiej dla niego. Pole golfowe zazwyczaj składa się z dokładnie 18 dołków. Suma PAR przeważnie jest równa czterokrotności tej liczby. To oznacza, że dany zawodnik powinien pokonać wszystkie dołki przy pomocy maksymalnie 72 uderzeń. Jednym udaje się to bez trudu, inni mają już o wiele większe kłopoty. Oczywiście kto zrobi to szybciej, ten jest lepszy i wygrywa określoną nagrodę. W golfie niezwykle ważne są takie cechy zawodnika jak precyzja czy opanowanie, ponieważ to one też decydują o powodzeniu danej misji.

Jakie są inne zasady gry w golfa, które powinniście znać?

Trzeba wiedzieć, że w jednym czasie grać mogą maksymalnie cztery osoby. Rozgrywki są przeprowadzane w otoczeniu pięknej przyrody (jak choćby drzewa, krzewy, stawy czy wzniesienia). Jak się łatwo domyślić mają one za zadanie nie tylko urozmaicić krajobraz, ale także zwiększyć poziom trudności. Tylko najlepsi radzą sobie w każdych warunkach. Warto też podkreślić, że zasady gry w golfa określają dwie podstawowe formy gry w tę właśnie dyscyplinę sportową. Podstawowe formaty to bowiem stroke play i match play. Czym one różnią się od siebie? W pierwszym rodzaju wygrywa ten zawodnik, który umie przejść pole golfowe z jak najmniejszą liczbą uderzeń. Z kolei w match play gra się z innym golfistą na jak największą liczbę wygranych poszczególnych dołków. Na pewno osoby początkujące powinnyteż wiedzieć, że ten teoretycznie prosty sport wcale nie jest taki łatwy. Trzeba sporej ilości godzin ciężkich i mozolnych treningów, aby dojść do określonej wprawy.

Dodaj komentarz