Stylizacja paznokci – skąd czerpać pomysły na wyjątkowy manicure hybrydowy?

Ulubiony kolor lakieru do paznokci może i nie znudzi się zbyt szybko, ale po pewnym czasie może spowszednieć. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie podejście do manicure ma dana kobieta. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że zmiany w tej materii oraz poszukiwanie inspiracji są codziennością. Czasem wystarczy inna barwa, czy nawet odcień. Innym razem to wzbogacenie stylizacji o dodatki do lakierów pomaga osiągnąć pełnię satysfakcji. Można więc powiedzieć, że wystarczy dobrze poszukać, by na nowo znaleźć przyjemność z malowania paznokci i tym samym podkreślania za ich pomocą swojej indywidualności, nastroju, czy okresu w życiu prywatnym… a nawet w przyrodzie. Jakie są jednak najpopularniejsze źródła inspiracji? Jak szukać i gdzie zwrócić swoją uwagę, by poznać najmodniejszą w danym okresie paletę kolorów oraz wzory manicure hybrydowego i nie tylko? Oto kilka użytecznych wskazówek.

Spójrz na swoje życie

 

Choć codzienność może wydawać się nam przeciętna, to właśnie z niej można czerpać najwięcej inspiracji i to nie tylko do stylizacji paznokci. Tropem tym idzie wielu projektantów i stylistów, a efekty ich pracy stają się nierzadko trendami wyznaczającymi to, co jest aktualnie modne. Wystarczy się więc dobrze rozejrzeć i zaczerpnąć paletę barw oraz motywy z:
– przyrody (pory roku posiadają nieprzebrane możliwości i zestaw inspiracji, które łatwo dopasować do swojego gustu),
– własnej garderoby (jeśli na wiosnę zmieniasz swój codzienny zestaw ubrań lub dodatków to nic nie stoi na przeszkodzie, aby również twoje paznokcie dopasowały się do tych odświeżonych stylizacji, np. pod kątem ozdób czy też palety kolorystycznej),
– ostatnich doświadczeń lub nastroju (Ostatnio obejrzany film zrobił na tobie duże wrażenie? Zastanów się jak to łatwo wykorzystać i stwórz oryginalny manicure hybrydowy).

Magia tkwi w prostocie

Inspiracje potrafią pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Czasem wystarczy jeden bardziej nietypowy obraz, czy wydarzenie. Innym razem wystarczy zaledwie wizyta w sklepie mającym w swojej ofercie lakiery hybrydowe, by pomysł na manicure nabrał konkretnego kształtu w kobiecej wyobraźni. Pomiędzy koncepcją a jej realizacją musi pojawić się jednak odrobina odwagi, by wdrożyć zmianę i spróbować czegoś nowego. Zdecydowanie najmniej bezbolesną drogą jest więc wykorzystanie najprostszych pomysłów i zainspirowanie się aktualnymi kolekcjami ulubionej marki. Bardzo często firmy produkujące lakiery do paznokci, jak linia Sey by Cosmetics Zone, tworzą np. paletę barw, którą zamierzają promować najbliższej wiosny, czy też jesieni. Poza tym można skorzystać z:
– z najbardziej intrygujących odcieni w ofercie sklepu oraz propozycji efektów topów danej marki (np. matujących, aby uzyskać nowoczesny i elegancki efekt wizualny),
– możliwości zakupu dodatków dedykowanych dla kobiet wybierających manicure hybrydowy,
– efektu, jaki daje połączenie odpowiedniego koloru lakieru do paznokci z naklejkami lub foliami transferowymi.

Nie bój się swojej kreatywności!

Wiele motywów i inspiracji tylko czeka na odkrycie, ale jest też cała masa takich pomysłów, które są bardzo popularne. Nie chodzi tu o to, by kopiować, ale świadomość aktualnych trendów może być bardzo pomocna przy projektowaniu manicure. Do tego przydaje się natomiast kreatywność, gdyż pozwala na ulepszanie pomysłów innych lub wykorzystanie tylko jednego elementu do stworzenia całkowicie oryginalnej stylizacji. Co więc powinnaś zrobić? Przejrzyj kilka kolorowych czasopism modowych. Przeszukaj internet, najpopularniejsze blogi oraz strony poświęcone trendom w świecie lakierów hybrydowych. Możesz nawet nawiązać do manicure twojej ulubionej aktorki, czy innej gwiazdy lub osoby, którą podziwiasz za jej charakter, twórczość bądź styl. Przed tobą wiele możliwości, a dzięki lakierom hybrydowym efekt pozostanie z tobą nawet przez 4 tygodnie!

Dodaj komentarz