Przydatne akcesoria samochodowe

Kierowcy nie mogą zapominać o tym, że auto potrzebuje wielu produktów eksploatacyjnych, a także przedmiotów, które mogą uprzyjemnić jazdę. O jakich rzeczach mowa?

Co powinien posiadać każdy kierowca?

Niektórzy zapominają o tym, że w samochodzie należy wymieniać różnego rodzaju płyny, bo z czasem tracą one swoje pierwotne właściwości, a nawet wyciekają. W garażu trzeba zawsze mieć:
– Płyn chłodniczy.P
– Płyn hamulcowy.
– Olej do układu wspomagania kierownicy – który umożliwia swobodne manewrowanie kierownicą. To, jak często należy go wymieniać sprawdzić trzeba w zaleceniach producenta pojazdu.
Do bardziej niepozornych, a nadal bardzo potrzebnych samochodowych akcesoriów warto zaliczyć: dobrą skrobaczkę do szyb (usuwającą śnieg i lód), a także małe szczotki do zmiatania śniegu i ściągaczki do wody. W samochodzie przydatne mogą być także: czujniki cofania i parkowania, alarmy antydrzemkowe czy kompresory. Nie można zapominać także o: dywanikach, nakładkach progowych, foliach na boczne szyby (ochraniających przed słońcem), zapasowych żarówkach, a także o środkach do mycia i czyszczenia auta oraz o tak niezbędnej apteczce pierwszej pomocy. Kierowcom mogą przydać się także odświeżacze do klimatyzacji oraz materiały lakiernicze i polerskie.

Akcesoria samochodowe poprawiające komfort jazdy

Wielu kierowców może wyposażyć swój pojazd w niezbyt drogie a bardzo przydatne akcesoria, wśród których wymienić można:
– Uchwyt samochodowy do telefonu. Smartfon towarzyszy niemal każdemu: do komunikacji prywatnej i firmowej. Jednak jego używanie (trzymając w ręku) jest zabronione w czasie prowadzenia auta. Dlatego też najwygodniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie na przedniej szybie lub desce rozdzielczej specjalnego uchwytu, do którego wkładać można telefon. Uchwyt należy umieścić w takim miejscu, by można było obracać go o 360 stopni w dowolnej płaszczyźnie.
– Zestaw głośnomówiący. Jeśli mowa już o telefonach, to aby można było przez nie rozmawiać w aucie (zachowując bezpieczeństwo i unikając mandatów) warto kupić zestaw, który pozwoli na to, by telefonu nie trzymać w ręku. Tego rodzaju zestaw taki łączy się ze smartfonem, najczęściej przez system Bluetooth. Pozwala ona na swobodne rozmowy, ale ma też wiele innych funkcji, np. komunikaty głosowe dotyczące tego kto dzwoni i pytania czy odebrać telefon. Czasem takie zestawy informują właściciela o poziomie naładowania baterii czy stanie połączenia. Bardzo dużym udogodnieniem dla kierowcy stać się może również słuchawka bluetooth, która bezprzewodowo współpracuje ze smartfonem i wykonywanie połączeń telefonicznych bez odrywania rąk od kierownicy.
– Samochodowa nawigacja GPS. Jest ona obecnie dość powszechna, ale nadal warto o niej wspominać. Jest to udogodnienie, które pozwala na bardzo dokładne poprowadzenie kierowcy po trasie i do punktu docelowego. Najnowsze modele są także w stanie poinformować o utrudnieniach na drodze, aktualnych wypadkach i objazdach, a także o policyjnych kontrolach. GPS musi mieć wtedy dostęp do Internetu.

O porady eksperta zapytaj Motos.pl

Dodaj komentarz