Internetowe kantory wymiany walut

Internet to niczym nieograniczona i nieskrępowana przestrzeń, w której można znaleźć wszystko to czego człowiek potrzebuje. Przez Internet możemy kupić artykuły spożywcze, ubrania, kosmetyki, zagraniczną wycieczkę a nawet samochód. Dzisiaj korzystanie z bankowości w głównej mierze odbywa się za pomocą komputera a internetowe transakcje jakimi są przelewy opiewają każdego dnia na astronomiczne wręcz kwoty. Pieniądze, jakie każdego dnia przepływają w ten sposób w sieci można liczyć w miliardach złotych. W sieci działają też biura maklerskie, w których za pomocą komputera możemy nabywać bądź sprzedawać akcje czy obligacje.

Ale w ciągu ostatnich kilku lat najdynamiczniejszy wzrost notują internetowe kantory wymiany walut. Dokładnie tak. Internetowe transakcje wymiany walut opiewają na dziesiątki milionów złotych dziennie i warto dodać, że rozwój tej dziedziny e-commerce jest w Polsce prawdziwym fenomenem. Firmy oferujące wymianę walut w sieci wykorzystały swoją niszę, a do ich sukcesu niewątpliwie przyczyniło się to, że Polacy spłacający kredyty we Frankach nie muszą już kupować go po bardzo wysokim kursie bezpośrednio od banku, który kredytu udzielał. Natomiast niskie koszty funkcjonowania kantorów w sieci powodują, że kursy wymiany są nadzwyczaj atrakcyjne w stosunku do tych, które możemy znaleźć w działających fizycznie kantorach.

No dobrze, ale jak w praktyce odbywają się takie internetowe transakcje wymiany walut?

Bardzo prosto. Żeby kupić walutę przez Internet potrzebujemy przede wszystkim posiadać konto w banku. A właściwie to dwa konta. Jedno musi być w polskich złotych a drugie w walucie, którą przez sieć chcemy nabyć. Załóżmy więc, że chcemy kupić Euro, bo mimo setek tysięcy tak zwanych „frankowiczów” to właśnie internetowe transakcje wymiany złotówek na Euro są najczęstsze. Musimy zatem posiadać konto w banku w Polskich Złotych oraz drugie – walutowe właśnie w Euro. Najpierw znajdujemy kantor, który zaoferuje Nam wymianę waluty po najniższym kursie. Następnym krokiem będzie zarejestrowanie się na stronie kantoru. Potem wybieramy kwotę w Euro, jaką potrzebujemy zakupić. Kantor przeliczy nam kurs i pokaże kwotę w Polskich Złotych, jaką musimy przelać na podane konto. Przelewamy określoną kwotę i w ciągu kilku minut mamy Euro na podanym przez Nas numerze konta walutowego.

Internetowe transakcje wymiany walut są szybkie, proste i co najważniejsze bezpieczne.

Transfery gotówki i przelewy robione są bardzo szybko. Wszystko to dlatego, że internetowe transakcje walutowe odbywają się pomiędzy kontami w tych samych bankach. Jeśli puszczamy przelew z konta w banku X to do przelewu kantor poda nam numer konta w tym samym banku X, dzięki czemu gotówka pojawia się na koncie odbiorcy praktycznie natychmiast. Podobnie jest w drugą stronę. Kantor wysyła nam przelew z zakupioną walutą z konta walutowego w tym samym banku, w którym my posiadamy konto walutowe. Przyszłość wymiany walut niewątpliwie należy do Internetu, co pokazują trendy i nadzwyczaj szybko rosnące obroty kantorów on-line.

Dodaj komentarz