Ile kosztuje kurs cukierniczy?

Kurs cukierniczy to jedyna taka okazja, by móc szkolić praktyczne umiejętności pod okiem prawdziwych profesjonalistów z branży. Osoby, które chcą być coraz lepsze w swoim fachu oraz móc wykonywać coraz to bardziej zaawansowane wypieki, desery czy zdobienia, zdecydowanie powinny zainteresować się ofertom dostępnych szkoleń – zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Udział w takim kursie to nie tylko możliwość szkolenia swoich umiejętności. Jego uczestnicy mają również szanse poznać ciekawe, innowacyjne receptury, które z powodzeniem mogą wdrażać w miejscu swojej pracy, zwiększając zainteresowanie ze strony klientów. Udział w szkoleniach cukierniczych to doskonały sposób na poniesienie swoich kwalifikacji. Podobnie, jak w innych zawodach cukiernik szkoli swoje umiejętności i rozwija się przez całe życie.

Taki kurs stwarza również możliwość poznania najnowszych trendów w branży cukierniczej oraz nieznanych dotychczas receptur. To również doskonała okazja, by zasięgnąć rad wykwalifikowanych specjalistów. Jednak chętnych do skorzystania z takiego rozwiązania nurtuje kwestia, ile kosztuje kurs cukierniczy?

Kurs cukierniczy – cena

Koszt szkolenia cukierniczego zależy od wielu czynników. Najważniejszą kwestią jest liczba poświęconych na zgłębianie danego zagadnienia godzin, a zatem liczba dni kursu. Najtańsze może być szkolenie jednodniowe. Jego koszt wynosić 650-800 złotych. Zazwyczaj czas trwania jednego dnia to z uwzględnieniem przerw 7-10 godzin. Odpowiednio droższe będą kursy dwudniowe, pięciodniowe, a także dziewięćdziesięciogodzinne. W tym wypadku chodzi o szkolenie grupowe. Opcja indywidualna może być nawet dwukrotnie droższa.

Inną istotną kwestią, która ma istotny wpływ na wartość szkolenia, jest osoba je prowadząca. Najwyższej ceny należy się spodziewać w przypadku zaproszenia znanych na całym świecie mistrzów w tym fachu. Nie bez znaczenia jest również tematyka kursu i stopień jego trudności. Warto zwrócić uwagę na propozycje dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, jak również Bazy Usług Rozwojowych. W tym przypadku możliwe jest otrzymanie nawet 80% dofinansowania.

Szkolenia cukiernicze – gdzie można wziąć w nich udział?

Osoby doszkalające się w tej dziedzinie mają szanse brać udział w warsztatach organizowanych z prawdziwej pasji do cukiernictwa. Dla niektórych przydatne może okazać się poznanie danego zagadnienia od podstaw, inni będą woleli wziąć udział w szkoleniach typowo specjalistycznych.

Wybierając tematykę kursu, należy przemyśleć, który z tematów będzie wart zgłębienia. Zdarzają się szkolenia prowadzone w kilku większych miastach na terenie kraju, lecz wiele z nich organizuje się w jednym konkretnym miejscu. Z tego względu wiele osób decyduje się na intensywne jednodniowe lub dwudniowe propozycje.

Większość szkoleń jest organizowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu można łatwiej zorganizować czas. Niektóre odbywają się również w formie online. W tym wypadku idealnym wyborem będzie skorzystanie z propozycji kursów dostępnych na stronie https://www.wapas.pl/kalendarz/. W obowiązującej ofercie można znaleźć m.in. szkolenie z tworzenia czteropiętrowych tortów artystycznych, przepysznych zdrowych, bezglutenowych, a zarazem efektownie wyglądających wegańskich słodyczy, nowoczesnych świątecznych ciast, wytwarzania lodów rzemieślniczych od podstaw, a także pralin, makaroników czy ekskluzywnych monoporcji.

Oferta jest naprawdę bogata. Dzięki temu każdy cukiernik znajdzie rozwiązanie w pełni dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb i dotyczące interesującego go zagadnienia. Szkolenia są prowadzone przez osoby znane ze swojego fachu na terenie całego kraju. To prawdziwi specjaliści w dziedzinie słodkości. Nierzadko są to laureaci światowych konkursów.

Warto pamiętać, że w cenę takiego szkolenia wliczone jest przygotowanie stanowiska wraz z wszelkiego rodzaju sprzętem i surowcami, które są potrzebne do przygotowania zaplanowanych pyszności. Uczestnicy otrzymają również dyplom ukończenia potwierdzający nabycie umiejętności.