Jak korzystać z Movavi Video Editor?

Jeśli zastanawiasz się, jak korzystać z Movavi Video Editor, ten artykuł pozwoli Ci zapoznać się z niektórymi kluczowymi funkcjami. Omawiamy efekt poklatkowy, narzędzia tekstowe i eksportowanie filmów w odpowiednim formacie. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym edytorem wideo, czy dopiero zaczynasz, artykuł poprowadzi Cię przez niektóre z najpopularniejszych funkcji tego darmowego edytora wideo.

Efekt poklatkowy w Movavi Video Editor

Stworzenie filmu poklatkowego jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Nie potrzebujesz wymyślnego programu do edycji, aby stworzyć niesamowite wideo. Wystarczą kamera, statyw i oprogramowanie do postprodukcji. Przyjrzymy się, jak zrobić film poklatkowy za pomocą Movavi Video Editor – darmowego edytora wideo.

Po pierwsze, musisz nagrać wideo z dużą ilością klatek na sekundę. Zazwyczaj oznacza to conajmniej 24 klatki na sekundę. Jeśli chcesz stworzyć dwuminutowy film poklatkowy, będziesz musiał wykonać około 2880 zdjęć. To dość duża liczba. Co ważne, oprogramowanie od Movavi jest łatwe w użyciu. Możesz nawet nagrywać filmy poklatkowe z urządzenia z systemem Android!

Po zakończeniu kręcenia filmu możesz dodać naklejki, filtry, a nawet dostosować jego prędkość. Następnie masz możliwość wyeksportowania gotowego wideo w dowolnym formacie, w tym w rozdzielczości HD. Movavi Video Editor Plus jest darmowy dla Windows lub Mac. Po pobraniu programu uruchom go i wybierz Plik > Importuj pliki, aby zlokalizować konkretne wideo. Jeśli korzystasz z komputera od Apple, kliknij File > Add Files.

Jak obsługiwać Movavi Video Editor – “przeciągnij i upuść”

Funkcja „przeciągnij i upuść” umożliwia bezproblemową integrację ulubionych mediów z filmem. Możesz importować wideo z różnych formatów plików i przeciągać je do swojego projektu. Prezentowana funkcja to także wygodny sposób na łączenie wielu plików w jeden. Funkcja ta działa ze wszystkimi typami przechowującymi wideo. Pliki audio będą domyślnie ułożone pod tymi z wideo. Dzięki funkcji „przeciągnij i upuść” możesz łatwo przenosić i zmieniać układ.

Kolejną cechą charakterystyczną dla Movavi jest duży wybór efektów przejścia i 150 filtrów. To sprawia, że edycja jest bardzo prosta. Możesz łatwo użyć różnorodnych trybów, aby zmienić poszczególne elementy wideo, takie jak prędkość, kolor i rozmiar filmów.

Dzięki temu programowi możesz tworzyć filmy poklatkowe, intro na YouTube i wiele innych. Ten wszechstronny edytor wideo jest również świetny do nagrywania gier wideo. Jeśli nie jesteś pewien co do wykorzystywania funkcji „przeciągnij i upuść”, zawsze możesz użyć narzędzia “nożyczki”.

Jak korzystać z narzędzi tekstowych w Movavi Video Editor?

Aby dodać tytuł do swojego wideo, musisz użyć zakładki „Tytuły” w programie. Aby edytować tekst, możesz dostosować czcionki, kolory i inne właściwości klipu, tak jak w przypadku tytułów. Po prostu kliknij dwukrotnie na treść, którą chcesz zmienić, a następnie wybieraj spośród ogromu możliwości. Następnie zaimportuj swoje wideo do programu. Film pojawi się na ekranie podglądu. Możesz również dodać podpis lub podtytuł do projektów za pomocą narzędzi tekstowych.

Eksportowanie filmów w odpowiednim formacie

Pierwszym krokiem do wyeksportowania wideo za pomocą Movavi Video Editor jest otwarcie odpowiedniej opcji w programie. Kliknij przycisk “Eksportuj”, aby otworzyć okno z odpowiednimi ustawieniami. Wybierz format, w którym chcesz wyeksportować wideo. Pojawi się okno przetwarzania z listą obsługiwanych opcji. Większość ludzi używa MP4.

Przed wyeksportowaniem filmu upewnij się, że wybrałeś odpowiedni format. Zależy to od tego, kto będzie go oglądał. Jeśli robisz film dla przyjaciół, nie musisz go kompresować. Jeśli stworzyłeś wideo dla klienta, powinieneś wyeksportować go w formacie, którego wymaga. Wiedza o tym, która opcja jest odpowiednia dla Twojego filmu, pomoże Ci zachować jakość.

W tym artykule przedstawiliśmy, jak korzystać z Movavi Video Editor, jeśli jednak darmowa opcja nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz spróbować wersji Plus, która jest dostępna na stronie https://www.vebo.pl/movavi-video-editor-plus.