PGA Tour to najlepsze turnieje golfowe

Każda dyscyplina sportowa ma rozgrywki, które zrzeszają najlepsze drużyny i najlepszych zawodników. Piłka nożna ma swoją Ligę Mistrzów, która wyłania ekipy o największym futbolowym potencjale na Starym Kontynencie. Tak jednak naprawdę drużyna, która wygra Ligę Mistrzów jest też zespołem najlepszym na świecie, o czym warto pamiętać, ponieważ w innych zakątkach globu mało kto może się jej przeciwstawić.W golfie też mamy taką Ligę Mistrzów. Są to rozgrywki PGA Tour.

Czym się one charakteryzują?

Przede wszystkim warto wspomnieć o wielkich pieniądzach. Golf to sport, który generuje bardzo duże zyski, a w wielu krajach jest bardzo popularny. Teoretycznie może się wydawać, że w tej dyscyplinie nie ma zbyt wielu ciekawych rzeczy do oglądania. Tak jednak nie jest, a milionowe widownie w wielu krajach sprawiają, że PGA Tour ma duże zyski, przez co gra w zawodach z tego cyklu toczy się naprawdę o wielką stawkę. Rzecz jasna w tych zawodach występują najlepsi golfiści, którzy marzą o tym, aby je wygrywać. Chodzi im nie tylko o gotówkę, ale o sławę i uznanie, którym triumfatorom imprez z cyklu PGA Tour z pewnością nie brakuje.

Warto wiedzieć, że sezon tych rozgrywek trwa dokładnie około jednego roku.

Trzeba podkreślić, że w 2014 roku zawody z cyklu PGA Tour rozpoczęły się 9 października, a zakończyły 11 października tego roku. Impreza składała się z łącznie 47 oficjalnych turniejów pieniężnych. Trzeba też napisać, że rozgrywki PGA Tour odbywają się na całym świecie. W końcu mają one swoje miejsce nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Poza tym są one też zlokalizowane w innych zakątkach świata. W zakończonym niedawno sezonie najlepsi golfiści grali też w Chinach, Meksyku, Portoryko czy Szkocji. Nie zabrakło imprez z cyklu PGA Tour też w Korei Południowej czy Gruzji. Zawodnikami, którzy w poprzednim sezonie okazali się najlepsi okazali się tacy golfiści jak Jordan Spieth, Jason Day, Bubba Watson, Rickie Fowler, Dustin Johnson, Justin Rose, Rory McIlroy, Zach Johnson, Henrik Stenson czy Jimmy Walker. Ci golfiści zarobili łącznie na polach ponad …. 56 milionów dolarów. Jest to na pewno kwota, która robi wrażenie. Natomiast najwięcej tytułów w historii tych zawodów ma na swoim koncie nieżyjący już od 13 lat Amerykanin Sam Snead (1912-2002). Ten zawodnik triumfował w zawodach z tego cyklu aż 82 razy! Do dzisiaj jego kapitalny wyczyn nie został przez nikogo pobity.

Wspomnieliśmy już, że rozgrywki PGA Tour są oglądane przez wielomilionowe widownie na całym świecie – nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Wpływ na to ma nie tylko fakt, że w tych zawodach uczestniczą najlepsi golfiści, którzy prezentują bardzo wysokie umiejętności. W końcu zawody z tego cyklu są transmitowane przez wielkie telewizje. Partnerami PGA Tour są bowiem choćby CBS Sports czy NBC Sports/Gol Channel. Tę dyscyplinę śledzi z zapartym tchem także mnóstwo Brytyjczyków. W związku z tym nie może dziwić, że rozgrywki z tego cyklu transmitowane są także przez Sky Sports. Na pewno włodarze stacji są zadowoleni, kiedy widzą słupki oglądalności, ponieważ golf w najlepszym wydaniu ma rzeszę swoich fanów.

Dodaj komentarz