Żegluga i wypoczynek nad morzem

Dzisiejsze społeczeństwo, które goni za pracą i pieniądzem, zapomina często, że do prawidłowego rozwoju organizmu potrzebny jest ruch, jak również jod. Często, kiedy w grę wchodzi żegluga i morze (zasolenie), które może nam dać dużo pieniędzy w ogóle nie myślą o odpoczynku, a na pewno już nie o tym aktywnym. Po pracy najczęściej chcą odpocząć przed telewizorem, z dobra książką, czy czytając gazetę. Nie chce im się wyjść na siłownię, czy choćby pobiegać w parku, albo nad morzem. A przecież zasolenie morza, może nam pomóc, a piasek pomoże tak cudownie uprzyjemnić nam czas.

Odpoczynek przed telewizorem to duży błąd, ponieważ nasz organizm potrzebuje ruchu na świeżym powietrzu. Kiedy mamy dzieci, ważne jest, aby od małego wpajać im, że kondycja jest ważna, i że zawsze na ćwiczenia fizyczne powinniśmy znaleźć czas. Dlatego kiedy jedziemy z nimi na wakacje nad morze, badamy jego zasolenie, dzięki któremu wiemy, że naszym dzieciom nic nie grozi. (dla dzieci każde morze jest największe). Nie chodzi nam o to, żeby nie leżeć plackiem na plaży, a bawić się z nimi. Bo jeśli nie będziemy się ruszać, prędzej czy później nasz organizm da o sobie znać. Wiedzą coś o tym żeglarze, którzy choć mają sporo ruchu, kiedy wypływają na morzu, muszą uważać na jego zasolenie. Kiedy odpoczywają, to mogą sobie w nim popływać, jeżeli morze i zasolenie na to im pozwoli.

Wiadomo, że nie od razu będzie widać efekty (poza zakwasami, jeśli długo nie ćwiczyliśmy), ale z czasem wysiłek fizyczny zacznie nam sprawiać dużo przyjemności, a przy tym ćwicząc wyrzeźbimy sobie piękną sylwetkę, której wszyscy będą nam zazdrościć. I wówczas wakacje i morze i zasolenie nie będą nam straszne. Nie musimy zmuszać się do specjalnych ćwiczeń. Wystarczy pomyśleć, a na pewno znajdzie się coś, co sprawia nam dużo przyjemności, a co pomoże naszemu organizmowi w walce o nasze dobre samopoczucie i kondycję. Okazuje się, że kiedy wyjeżdżamy na wakacje i to właśnie nad morze, badamy jego zasolenie, dzięki któremu wystarczy godzinny spacer bądź marsz po plaży i nasze ciało doskonale się rzeźbi.

Jeśli nie mamy czasu i pieniędzy na częste wizyty na pływalni, czy na siłowni możemy spróbować naszych sił na rowerze czy rolkach. Ta forma sportu nie jest droga, wystarczy raz zainwestować w dobry rower czy rolki, dbać o te sprzęty, a nawet codziennie będziemy mogli wybrać się na przejażdżkę. Mało tego, do takiej formy spotu możemy również namówić całą rodzinę. Rodzinne wypady do parku, żeby pojeździć na rolkach, czy na przejażdżkę do lasu na rowerach, to nie lada frajda dla dzieciaków, a i kondycję można nieźle podreperować, jeśli takie wypady będą częste. Jednak pływanie bardziej może nam się przydać, ponieważ, często zdarza się tak, że dostajemy pracę na statku, gdzie pływanie może okazać się nam niezbędne. Największe morze i zasolenie kryje bowiem wiele niespodzianek. Nie trudno zauważyć, że nasze społeczeństwo jest społeczeństwem starzejącym się, dlatego też w Polsce mieszka o wiele więcej osób w podeszłym wieku aniżeli młodych. Wiele z nich nie ma ochoty na żaden aktywny wypoczynek, po przede wszystkim nie mają pieniędzy, a po drugie uważają, że oni w swoim życiu już dość zrobili i teraz po prostu chcą najzwyczajniej w świecie odpocząć.

Dodaj komentarz